Ana Sayfa Müşteri Online İşlemler
Slider
   
Kimya Laboratuvarı
Kimya Laboratuarında renk ölçümü, numune çalışmaları, elyaf analizi, boya ve kimyasal analiz işlemleri yapılmaktadır.
Müşterilerimiz, talep ettikleri numune renk çalışmalarında kumaşın özelliklerini, spektral değerlerini veya uluslararası bir standart olan pantone kodunu bildirirler. Bu bilgiler doğrultusunda renk ölçümü sağlayan spektrofotometre (Datacolor) cihazından renkler okutulur ve renk için gerekli olan reçete oluşturulur. Bu reçete bilgisi Coo Power (Pipetleme) makinesine girilir ve burada tüm renkler otomatik olarak pipetlenir. Pipetlenen renkler numune boyama makinelerinde boyanır. Boyama sonrasında etüvde kurutulan numune, doğal ortamda soğutularak D65 –TL84 –Cool White - UW ışığı Datacolor veya göz yardımı ile değerlendirildikten sonra kartelalar hazırlanarak müşterilerimize gönderilir.
Planlama
Müşterilerimizden gelen sipariş formları doğrultusunda iş süreçleri planlanır, iş emri kartları hazırlanır ve gerekli makine planları yapıldıktan sonra üretime verilir. Üretimin tüm aşamalarında Koza Sistem ERP programı modülleri kullanılmaktadır. Müşterilerimiz verdikleri siparişlerin durumunu, internet sayfamızda yer alan “Müşteri Online İşlemler” bölümünden görebilirler.
Ham Kumaş Deposu
Müşterilerimizden gelen ham kumaşların bilgisayar yardımı ile giriş işlemleri yapılır ve kumaşlar kontrol edilmek üzere Ham Kumaş Kalite Kontrol Bölümüne taşınır. MIL-STD-105D standartlarına göre kontroller yapıldıktan sonra depolanmak üzere raflara kaldırılır.
Boyahane
Pamuk, polyester, viskon, keten, modal, yün ve bunların karışımları ipliklerden yapılmış örgü kumaşların boyama işlemleri en son teknoloji ile donatılmış makinelerde gerçekleşmektedir.
Boyama işlemlerini tüm aşamaları tecrübeli personellerimiz tarafından kontrol edilerek hatalı üretimin ortadan kaldırılmaktadır.
Kuru Bölüm
Boyama işlemleri biten kumaşlar müşteri isteklerine göre tuşe, uygun en, gramaj ve çekme değerlerini kazanmak üzere finishing bölümüne gelir. Burada bulunan "Bruckner" Ram, "Santex" Gergili Kurutma, "Sperotto Rimar" Açık En ve Tüp Sanforlar, Zımpara ve Şardon Makinaları, Karbon Fırça ile müşteri istekleri doğrultusunda işlem görmektedir.
Makro ve Mikro Silikon, şardon, karbon fırça ve zımpara gibi örgü kumaşlara farklı tutum ve görünüm özellikleri kazandıran finish işlemleri Antibakteriyel apre, su iticilik, hidrofillik, buruşmazlık apresi gibi kumaşlara teknik özellikler katan finish işlemleri ile Akbaş Tekstil , finish işlemlerinde sektöründe en iyi sonuçları alan firmalardan biri durumundadır.
Fizik Laboratuvarı
Fizik Laboratuvarın da en son teknoloji ile donatılmış cihazlar kullanılarak tüm fiziksel ve renk haslık testleri gerçekleştirilmektedir. Renk haslık testleri: Laboratuarımızda ;
-Yıkama haslığı testi
-Su haslığı testi
-Asidik ter haslığı testi
-Alkali ter haslığı testi
-Kuru sürtme haslığı testi
-Yaş sürtme haslığı testi Bütün renk haslık testleri "Karanlık Odada" da değerlendirilmektedir. Fiziksel testler: Laboratuarımızda ;
-Gramaj testi
-En testi
-Çekmezlik testi
-Dönme testi
-Patlama mukavemeti testi
-Tüylenme testi
Bütün fiziksel testler Kondisyon Odasında yapılmaktadır.
Kalite Kontrol
İşlemleri biten kumaşlar paket yapılmak üzere yüzey kontrol birimine gelir. Burada kumaşların yüzeyleri kontrol edilir. Gerekli raporlamalar yapılır ve otomatik paketleme sistemi sayesinde sevk edilmek üzere paketlenir.
Paketlenen kumaşlar gerekli tartım işlemleri yapıldıktan sevk edilmek üzere araçlara yüklenir ve müşterilere teslim edilir.
Ar-Ge
Ar-ge bölümünün temel amacı daha iyiyi, daha kaliteliyi düşük maliyetle üretebilmek ve bunun sürekliliği için yeni yöntemler araştırarak mevcut olanı geliştirmektir.
Ar-ge bölümümüz boya ve kimyasal madde üreticileri ile işbirliğine giderek karşılaşılan sorunlara çözüm bulmaya çalışır.
Makine Parkuru
YAŞ BÖLÜM
25 KG HT Boya Makinesi 3 adet
50 KG HT Boya Makinesi 6 adet
100 KG HT Boya Makinesi 1 adet
150 KG HT Boya Makinesi 2 adet
225 KG HT Boya Makinesi 1 adet
300 KG HT Jet Boya Makinesi 2 adet
400 KG HT Jet Boya Makinesi 1 adet
450 KG HT Jet Boya Makinesi 2 adet
600 KG HT Jet Boya Makinesi 3 adet
750 KG HT Jet Boya Makinesi 1 adet
800 KG HT Jet Boya Makinesi 1 adet
900 KG HT Jet Boya Makinesi 2 adet
1600 KG HT Jet Boya Makinesi 1 adet

KURU BÖLÜM

Ram Makinesi 3 adet
Kurutma Makinesi (Santex Kurutma) 1 adet
Egalizeli Açık En Sanfor Makinesi 2 adet
Şardon Makinesi 1 adet
Fırça Makinesi 1 adet
Traş Makinesi 1 adet
Tüp Sanfor Makinesi 1 adet
Balon Sıkma Makinesi 1 adet
Açma-Kesme-Sıkma Hattı 2 adet
Santifrüj Makinesi 2 adet
Tampler Makinesi 3 adet
Ters Çevirme Makinesi 1 adet
Tulum Dikme Makinesi 1 adet
Gaze Makinesi 1 adet
Tüp Kesme Makinesi 1 adet
 
Grup Şirketlerimiz